X
تبلیغات
زولا
ما را حمایت کنید
 

وبلاگ آسمان هفتم

آموزش پرورش اندام و انتقال تجربه

دیوار کوتاه... بهروه وری

در جامعه کنونی ما دیواری کوتاه تر از مردم وجود ندارد. همیشه خلبان، کارگر، کارمند، آتش نشان، راننده، سرباز و کلا فردی که در مقام و رتبه ی پایین تر قرار دارد مقصر است!!

دائما مظلوم تقاص کار ظالم را پس می دهد!! مثلا به خانوم بی احترامی یا تجاوز شده، می گویند تقصیر خودش بوده که حجابش را رعایت نکرده!

رئیس اداره ، مدیریت و کار بلد نیست. می گویند کارمند کار نمیکنه! همیشه در ادارات یک یا دو نفر بار بقیه افراد که سوگولی رئیس هستند و با پارتی و رابطه استخدام شده اند به دوش می کشند، یعنی کارمند خاطی جریمه نمیشود و پاداش می گیرد اما کارمندی که به درستی کار خود را انجام داده است به دلیل اینکه وقت نکرده کار همکار پارتی دار خود را انجام دهد جریمه و توبیخ می شود!

در یک کارخانه، صاحب کارخانه میکرو سوییچ های دستگاه را بر میدارد! و دستگاه را یک سره میکند! یعنی وقتی کارگر دستگاه پرس یا برش ر ا روشن می کند به جای اینکه هر بار که پدال را فشارمی دهد یک بار گیوتین دستگاه پایین بیاید و بالا برود، گیوتین دستگاه متناوبا بالا و پایین می رود و کارگر بخت برگشته باید به سرعت و دقت ورق فلزی یا قطعه را درون دستگاه به جلو هدایت کند تا پرس یا برش انجام شود! آن هم با سرعت بالا و بدون هیچگونه ایمنی!! سود عظیم کارخانه به جیب رئیس کارخانه می رود در حالی که حتی حقوق کارگر را درست نمی دهد و بیمه برای او رد نمی کند!! و امنیت کارگر اصلا برای او مهم نیست!! در کارگاه تولیدی کارگری میکردم که انگشت دوستم رفت زیر دستگاه ورق بر!! با هر بار پایین آمدن گیوتین دستگاه بر روی ورق فلزی صدایی در محوطه کارخانه می پیچید که تخم هامون می چسبید زیر گلومون!! از سر انگشت دوست ما مثل شلنگ آب، خون میریخت!! صاحب کارخانه دوست ما را به بیمارستان برد و سریع برگشت!! و شاکی بود که چرا ورق کج برش خورده و کلی با ما کل کل کرد به خاطر ورق!! اصلا ذره ای به فکر کارگرش نبود!! در همین کارخانه آب و غذا را با دست روغنی سیاه ،در حال کار، پشت دستگاه میخوردیم که وقت کم نیاریم! چون باید روزی 5000 عدد پرس میزدیم!! گلاب به روتون وقت توالت رفتن هم نداشتیم یعنی باید با استرس سریع می رفتیم و سریع بر می گشتیم که تعداد تعیین شده را بزنیم وگرنه از حقوق خبری نبود!وقتی هم کار تمام میشد که بریم خونه دیگه نای گوزیدن هم نداشتیم!!

 یه چیز بدی هم مد شه که همه جا کارگر را بعد 3 ماه بیمه میکنند! تازه اون هم عنوان بیمه را با کاری که نیرو انجام میده متفاوت می زنند که سختی کار به نیرو تعلق نگیره!! هنگامی هم که نیرو به بیمه مراجعه میکنه که عنوان شغلیش را بپرسه، بیمه گزار عنوان میکنه ما نمیتونیم بگیم ، ممنوعه! بعد همان بیمه گزار زنگ میزنه به صاحب کار نیرو و میگه فلانی اومده بود اینجا سراغ سختی کارش! در نتیجه صاحب کار هم نیرو را اخراج میکنه! نیروی اخراج شده اعتراض میکنه و میگه حداقل، حقوق  و اضافه کاری و سنوات و حق عیدیم را بدید! صاحب کار  با قلدری میگه برو شکایت کن!!!!!!!!!!!!! چرا چون شریک دزد و رفیق قافله است!!

در رستورانی به عنوان گارسون کار می کردم، صاحب رستوران با درآمد میلیاردی که داشت، حق کارکنان و آشپزها را نمیداد!! یعنی حقوق کم میداد و بیمه هم درست درمون رد نمیکرد!! علنا می گفت برو شکایت کن!! اضاف کاری و سنوات و عیدی خود من را نداد!! و با کمال پر رویی حسابدارش به من گفت برو شکایت کن! بعد همین صاحب رستوران حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به صاحب مجتمع بدهی داشت! پای حساب 30 الی 40 نفر از کارگراش وام قرض الحسنه کم بهره ی 30 میلیون تومانی از بانک گرفته بود که بدهیش را بده! این در حالیه که همان بانک به همان کارگرها حتی وام یک میلیون تومانی هم نمیده!!! 

از شرایط کار در آن رستوران این بود که گارسون و یا آشپز حق نداشت حتی لحظه ای کونش را بذاره رو زمین!! 12 ساعت کار! سه ساعت پایانی کار دیگه ایستادن روی پا عذاب بود رگ های ساق پا متورم میشد و شروع به سوزش میکرد! چند نفری هم اونجا واریس گرفته بودند! بعد همان حسابدار وقتی با اعتراض من مواجه شد عنوان کرد که شما کاری نکردی اومدی اینجا وایسادی رفتی!!

دولت، نماینده های مجلس و  برخی استادان نون به نرخ روز خور دانشگاه نظیر آقای زیباکلام!! هم دائما حرف از پایین بودن بهره وری در ایران میزنن!! 

بنده به عنوان یه بی سواد تحصیل کرده خدمت شما عرض میکنم بهره وری در کارخانجات و شرکت های خصوصی به هیچ عنوان پایین نیست!! حتی از خیلی از کشور های پیشرفته بالاتره!! مشکل کشور ما نبود مدیریت صحیح و درسته!!

یعنی احمق ترین و بی وجدان ترین و دزد ترین فرد شده ریس یا مدیر! کارگر کار خودش را به درستی انجام میده!! چون حقوق میخواد! این بستگی داره که مدیر از کارگر چی بخواد!!!! یعنی اگر مدیر قطعات benz  یا bmw  را بگذارد جلوی دست کارگر، کارگر بنز یا بی ام و میسازد!! نه پراید!! 
اگر مدیر رستوران بهترین مواد غذایی را در اختیار آشپز قرار دهد، آشپز سالم ترین غذا را میپزد!!

اگر دولت و رئیس سازمان هواپیمایی کشور، هواپیمای نو، سالم و استاندارد و ایمن در اختیار خلبان قرار دهد، دیگه هواپیما سقوط نمیکنه که بگن مقصر خلبان بود! بالاخره خلبان هم دلش برای خودش و خانواده اش می سوزد و برای جان خود ارزش قائل است!

اگر شرکت های خودرو سازی، خودروی استاندارد و ایمن تولید کنند و راه سازی نیز جاده های صاف و استاندارد با لاین های متعدد بسازد، آمار مرگ و میر تصادفات رانندگی بسیار کمتر از الان خواهد بود!!

در کشور های پیشرفته که مدیریت صحیح دارند، ماشین ها و جاده ها را طوری طراحی میکنند که اگر راننده هم مقصر بود، کسی آسیب نبیند! 

پس مشکل در مدیریت است! یک مدیریت غلط منجر به استخدام های رابطه دارد و بند پ دار می شود!! که  در نهایت باعث به هم ریختن نظم سیستم و کاهش بهره وری ادارات و سیستم میشود!! و در نهایت همه ناراضی خواهند بود!
کلا در مدیریت هنگامی حرف از بهره وری به میان می آید که همه چیز در جای خودش باشد و  یک مدیر لایق در راس مجموعه!! در آن هنگام با تغییر متغیر ها مانند نور، بو ، رنگ و .... محیط کار، بهروه وری را می سنجند!! و حتی گاهی با تغییر متغییر های انگیزشی مانند جابجایی، دستمزد و ...


تاریخ ارسال: چهارشنبه 10 مرداد 1397 ساعت 13:12 | نویسنده: mohammad | چاپ مطلب | |
Facebook
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد