وبلاگ آسمان هفتم

آموزش پرورش اندام و انتقال تجربه

نشان از بی نشان ها

در وبلاگ های زیادی مشاهده می کنیم که وبلاگ نویسان عزیزمان کتاب های فاخر و با ارزش جهت مطالعه دوستداران کتاب معرفی کرده اند که بسیار حرکت ارزشمند و پسندیده ای است. عملا کاری که این وبلاگ نویسان عزیز به رایگان انجام می دهند سازمان های فرهنگی که بودجه ی این کار را می خورند انجام نمی دهند!!!

اما یک نکته توجه من را به خودش جلب کرد که هیچ کس از کتاب نشان از بی نشان ها اسمی نیاورده و اکثر کتاب های معرفی شده رمان های خارجی هستند ( البته خودم عاشق نویسندگان بزرگی مانند داستایفسکی تولستوی ، مارک تواین ، چالز دیکنز، گابریل گارسیا مارکز و ...هستم و اصلا نمی خواهم این نویسنده ها و رمان ها را رد کنم. چون اصلا در این حد و اندازه نیستم !!!

یا مثلا وین دایر که واقعا نوشته های بسیار عمیق و زیبایی داره و باید به سطر سطر نوشته هایش فکر کرد!!

اما در همین ایران خودمان هم کتاب هایی از سرگذشت و احوالات علمای بزرگ کبریایی است که چندان به آنها توجه نمی شود. کتاب هایی که حکایات آنها جذاب، تخیلی و غیر قابل باور بنظر می رسند. همچنین به ایمان شما به خداوند عمق می دهد و باعث قوی تر شدن ایمانتان خواهد شد، چیزی که متاسفانه کم کم داره از جامعه ما رخت بر می بنده!!!

اینو باور کنید که خدا برای ما ایرانی ها فقط شده بهانه و به او ایمان و باور نداریم. نماز خواندن برای ما شده فقط لغلغه زبان!

خدا را به دروغ قسم می خوریم!! قرآن و اهل بیت را به دروغ قسم می خوریم! برای چه؟؟؟؟ پیشبرد اهدافمان!!!

مدام دروغ می گوییم و غیبت می کنیم!! کم فروشی و کلاهبرداری که شده برایمان شیوه کاسبی!! نماز جماعت هم که ترک نمی شود!

در روضه امام حسین شرکت می کنیم، اشک میریزیم اما بلافاصله بعد از روضه دنبال ناموس دیگران می رویم!!

داشتن د و س ت پ س ر هم که برای زنان و دختران کم کم داره عادی میشه!!

پس یکباره به کل دنیا بگوییم که ما خدا را مسخره کرده ایم و کافریم و خیال خود را راحت کنیم دیگر!!

چند سال پیش سوار یه تاکسی شدم که راننده آن پیر مرد سالخورده و اهل تقوایی بود. هنگام نماز مغرب بود و صدای اذان از مساجد شنیده می شد، دقیق یادم نمی آید که بحث درباره چه بود اما راننده به مسافری که جلو نشسته بود گفت: شما حتما کتاب نشان از بی نشان ها را بخوان!! این جمله در ذهن من هک شد و من از اسم این کتاب خوشم آمد پس بنابراین همان شب رفتم و کتاب را خریدم.

این کتاب دو جلد می باشد که شرح حال و کرامات و مقالات و طریقه سیر و سلوک عرفانی عارف ربانی  و مقتدای اهل نظر مرحوم حاج شیخ حسنعلی اصفهانی قدس سره ( شیخ حسنعلی نخودکی)  به تالیف : علی مقدادی اصفهانی می باشد.

حکایت 83 – مرحوم میرزا محمد آل آقا پسر مرحوم آیت الله حاج میرزا عبدالله چهل ستونی تعریف می کرد شخصی بود در دالان مدرسه خیرات خان که مغازه اسلحه فروشی داشت و یک غده بسیار بزرگی در سر و گردن او پیدا شده بود. روزی من به همراه حضرت شیخ به نخودک می رفتیم، این مرد نیز از شهر پشت سر حضرت شیخ می آمد و مرتب می گفت یا شیخ یا مرا شفا دهید یا بکشیدم و ایشان جوابی نمی دادند تا به اواسط راه که رسیدیم حضرت شیخ برگشته خم شدند و در گوش او آهسته سخنی گفتند.

مرد بلند گفت قبول دارم و تعهد می کنم.

سپس فرمودند: پس تو را خواهم کشت.

عرض کرد: پس بکشید.

از مرکبی که سوار بودند پیاده شده به مرد دستور دادند تا کنار جاده لب گودالی بنشیند آنگاه چاقویی از جیبشان در آورده پوست گردن او را شکافتند و غده را خارج نمودند. از شکاف چرک و خون بسیاری آمد. با پهنای چاقو روی زخم را مالیدند تا هرچه چرک بود خارج شود بعد آب دهان خود را به محل زخم انداخته با چاقوی روی آن را مالیدند و فرمودند: حالا با دستمال روی آن را ببند و برو و بعد از چند روز آثار زخم کاملا از بین رفته بود.

چند سال از این موضوع گذشت. پس از فوت مرحوم شیخ آن مرد را دیدم که مجددا مرضش عود کرده بود. از او پرسیدم که آنروز حضرت شیخ به گوش تو چه گفتند که تو جواب دادی متعهد می شوم.

گفت: من با خانم های شوهر دار رابطه نامشروع داشتم و ایشان فرمودند اگر دیگر مرتکب چنین عمل زشتی شوی مرض تو عود خواهد کرد و خواهی مرد و من قبول کردم. بعد از چندین سال شیطان مرا اغوا نمود و مرتکب چنین معصیتی شدم و میدانم از این مرض خواهم مرد و چیز نگذشت که او فوت کرد.

سعی میکنم از این کتاب حکایت های بیشتری بذارم

توصیه می کنم این کتاب را حتما تهیه کنید.عالیه

نامه های حضرت شیخ حسنعلی نخودکی به همراه جواب نیز در این کتاب آمده است. که می تواند پاسخگوی بسیاری از سوال های شما باشد

از لینک های زیر می توانید کتاب را دانلود کنید

رزبوک

کتابناکتاریخ ارسال: جمعه 5 شهریور 1395 ساعت 19:45 | نویسنده: mohammad | چاپ مطلب | |
Facebook
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد